Vzdelávacia aktivita č. 5 - Lotyšsko

Autor: | Posted on:

Miesto konania vzdelávacej aktivity: Zemgales vidusskola Slampe, Lotyšsko ( 17.10.2022 – 21.10.2022). V októbri sa konala v poradí piata vzdelávacia aktivita pod názvom : Organic Farm / Horse Riding / Planting – Organické farmárčenie, jazda na koni a výsadba

Témou 5. vzdelávacej aktivity boli organické potraviny a ich zastúpenie pri zostavovaní zdravého jedálneho lístka, ako aj ich blahodarný účinok na zdravie človeka. Ďalšou súčasťou aktivity bolo spoznávanie lotyšskej kultúry a spôsobu života ľudí v pobaltskej republike. Počas 5 dní sme spolu s ostatnými projektovými partnermi absolvovali množstvo zaujímavých aktivít. Na pôde hostiteľskej školy žiaci aktívne vykonávali pokusy v chemickom laboratóriu, kde sa zamerali na meranie kalórií, ktoré sa uvoľňovali spaľovaním chipsov. Na workshope o organických potravinách sa účastníci projektu zapájali do prípravy výživných jedál. Veľký úspech mali športové aktivity v zmiešaných tímoch, ako aj interaktívna prednáška v miestnej čokoládovni, kde si žiaci mohli vyskúšať ručnú výrobu kvalitnej čokolády, na ktorej si všetci pochutnali. Okrem vzdelávacích aktivít, ktoré boli súčasťou projektu sme navštívili aj množstvo kultúrnych pamiatok v hlavnom meste Riga, vychutnali sme si tradičnú večeru v hradnej reštaurácii podľa dobových zvyklostí. Prešli sme sa aj po pobreží Baltského mora a užili sme si prechádzku v Národnom parku Kemeri, celý čas sme sa kochali v kráse jesennej prírody. Finančné prostriedky, ktoré z projektov získavame, investujeme s cieľom pomáhať mladej generácii rásť v kognitívnej i emocionálnej oblasti , plniť ich sny a odovzdávať ďalej myšlienky a vízie európskej vzájomnosti. Vzdelávacej aktivity v Slampe, Lotyšsko sa zúčastnilo 30 žiakov a 15 učiteľov. Účastníci projektu pochádzali z Maďarska, Talianska, Francúzska, Turecka, Lotyšska a zo Slovenska. Náš projektový tím tvorilo 6 žiakov druhého ročníka a 2 učiteľky.

Mgr. Katarína Mészárosová, projektová koordinátorka

KA229 - FiTTeR, HeaLTHieR, HaPPieR
Buď fit, zdravší a štastnejší

Tel. + 421 35 7602507 ·

Stredná priemyselná škola stavebná - Építőipari Szakközépiskola, Konkolyho 8, Hurbanovo
Konkolyho 8, 94701 Hurbanovo

Webová stránka, zverejnený materiál a publikácie súvisiace so realizovanými projektovými aktivitami vyjadrujú iba názory jej autorov. Európska Komisia nie je zodpovedná za akékoľvek informácie v nich obsiahnutých.