Vzdelávacia aktivita č.6

Posted on:

V marci sa konala v poradí šiesta vzdelávacia aktivita pod názvom: Švédska diéta / Joga / Zdravá myseľ/ Rodinná anamnéza. V poradí šiesta a posledná vzdelávacia aktivita mala za cieľ návrat k tradíciám a uvedomenie si príčin zdravého životného štýlu a tiež dôvodov, ktoré nám v tom bránia. Vytvorili sme si maskota projektu, ktorý ale tiež zosobňuje všetko podstatné, čo zdravý životný štýl znamená. Každý partner prispel troškou k jeho výzdobe, odovzdali sme to najlepšie z našich tradícií a zdravého životného štýlu. Pridali sme štipku kreativity, kopec zábavy, okorenili sme ho tímovou prácou. Výsledkom bol maskot GOAT, ktorý predstavuje to, čo nás spája – úcta a rešpekt, snaha žiť lepšie a zdravšie, vôľa byť aktívnym občanom Európy a mať skutočných priateľov. Súčasťou každej vzdelávacej aktivity je štúdium rôznych stravovacích štýlov.

Tento týždeň bol venovaný princípom tzv. švédskej diéty, ktorá sa vracia k severským koreňom a siaha až do čias Vikingov. Obsahuje čerstvé potraviny ako ryby, zeleninu, fermentované potraviny a obilniny. Zdravé stravovanie by bolo bez pochýb neúčinné, ak by ho nesprevádzal aktívny pohyb na čerstvom vzduchu. V našom prípade to boli prechádzky malebnými uličkami Lyonu, Roanne, k brehom rieky Loira a dychberúcim francúzskym vidiekom. Čo dodať na záver? Nepovedali sme si zbohom, ale au revoir. Do skorého videnia, priatelia.Vzdelávacej aktivity Roanne, Francúzsko sa zúčastnilo 30 žiakov a 15 učiteľov. Účastníci projektu pochádzali z Maďarska, Talianska, Francúzska, Turecka, Lotyšska a zo Slovenska. Náš projektový tím tvorili 4 žiačky tretieho ročníka a 4 učiteľky

.Mgr. Katarína Kučerová Projektová koordinátorka

KA229 - FiTTeR, HeaLTHieR, HaPPieR
Buď fit, zdravší a štastnejší

Tel. + 421 35 7602507 ·

Stredná priemyselná škola stavebná - Építőipari Szakközépiskola, Konkolyho 8, Hurbanovo
Konkolyho 8, 94701 Hurbanovo

Webová stránka, zverejnený materiál a publikácie súvisiace so realizovanými projektovými aktivitami vyjadrujú iba názory jej autorov. Európska Komisia nie je zodpovedná za akékoľvek informácie v nich obsiahnutých.